Haber

Merdan Yanardağ: Meral Akşener, AK Parti hükümetine 5 yıl daha vermek üzere

Türkiye gözünü 2023 seçimlerine dikti.

Ülke genelinde depremin izleri silinirken, bir diğer ana gündem maddesi ise seçimlere yaklaşık 3 ay kala Millet İttifakı’nın aday sessizliği.

Henüz uzlaşmaya varamayan ve aday gösterebilecek 6’lı masa, bugün görüşerek dağılalım görüşmelerine bir yenisini ekliyor.

Millet İttifakı, adayın bu toplantıda belirleneceğini vurguladı.

Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, canlı yayında adaylıkla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yanardağ, Meral Akşener yüzünden Millet İttifakı’nın seçimi kaybedeceğini söyledi.

“Akşener, AK Parti hükümetine 5 yıl daha hediye etmek üzere”

Yanardağ şu ifadeleri kullandı;

Sanırım Meral Akşener 5 yıl daha AK Parti hükümetine hizmet etmek üzere. Erdoğan seçimi bir kez daha kazanırsa sorumluluk Alâ Parti, Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın olacaktır.”

Merdan Yanardağ’ın diğer açıklamaları;

“Mansur Yavaş aday olabileceğinin sinyallerini verdi”

Bugün iki yavaş televizyonda daha Ekrem İmamoğlu ve Mansur’u görüyorsunuz. İmamaoğlu aday olmayacağını belirtmedi. Yavaş yavaş ifade etse de son günlerde aday olabileceğinin sinyallerini verdi. Garip bir eşikteyiz.

“Meral Hanım’ın aday önerisiyle geleceğini düşünüyorum”

Meral Hanım’ın hepimizi şaşırtma ihtimalini bir kenara bırakmıyorum. Bir takım parti içinde kliklere girmişse böyle bir ihtimal var. Ya da Millet İttifakı içindeki bazı direnç noktalarını kırmak için yapmış olabilir. Peki Meral Hanım Kılıçdaroğlu’nun değil de başka bir adayın seçilebileceğini düşünüyor olabilir. Dediği gibi, önce büyük tehlike bertaraf edilmelidir. Kişisel hesapların değil, milletin hesabının yapılması gerektiğini düşünebilir. Bu ihtimalleri bir kenara bırakmıyorum. Meral Akşener’in de kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ancak siyasi olarak yanlış bir değerlendirme yaptığını ve AK Parti’nin Erdoğan hükümetine 5 yıl daha teklif etmek üzere olduğunu düşünüyorum. Erdoğan bu seçimi yine kazanırsa, bu Türkiye’nin önündeki 100 yılı kaybetmek anlamına geliyorsa, bunun sorumlusu İktidar Partisi ve Meral Akşener olacaktır. Yanında, kendilerini destekleyen siyasi ve toplumsal gücün, seçildikleri partinin doğasından hâlâ habersiz iki belediye başkanı olacağını düşünüyorum. Meral Hanım’ın bu konuşması yarın yapılacak toplantı için. Bir kusurum olabilir. Bizi yanıltabilir. Meral Hanım’ın büyük ihtimal aday önerisiyle geleceğini düşünüyorum.

“Kemal Kılıçdaroğlu’nu siyasetten uzaklaştırma operasyonu var”

Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz etmek üzere. Kemal Kılıçdaroğlu’nu siyasetten uzaklaştırma operasyonu var. Meral Hanım özünde bir başbakan adayıdır. Bu nedenle Siyasal İslamcı iktidardan sonra sağcı iktidarla bir geçiş dönemi planlanıyor. Bu beş kişilik çetenin operasyonu. Beş kişilik bir çete, bir sermaye kümesidir. AKP döneminde zenginleşen talancı bir sermaye kümesidir. Bunların operasyon olabileceği asla unutulmamalıdır.

haberkepez.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu