Haber

Gemlik Belediyesi, özellikle yaz sezonunun yaklaşmasıyla artan tadilat atıklarına yönelik denetimlerini artırdı.

İlçenin Kumla, Kurşunlu, Narlı, Karacaali ve Kumsaz gibi yazlıklarını kontrol eden polis ekipleri, bu bölgede yaşayan vatandaşları hafriyat atıklarını kapılarının önüne bırakmamaları konusunda uyarıyor ve ekiplerin hafriyat çalışmalarının durdurulduğunu belirtiyor. Belediyeye bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından konutlardan alınan atıkların dışarıya atılması halinde cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı çalışma ile evlerden tadilat atıkları alınacak. Konutunda tadilat yapan ve hafriyatını çöp sahasına götürme imkanı olmayan vatandaşlar, Gemlik Belediyesi’nin 1185 numaralı dahili telefonunu 0224 513 45 21 numaralı telefondan arayarak Gemlik Belediye Meclisince belirlenen ücretlerle bu hizmetten yararlanabiliyor.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, vatandaşların çeşitli nedenlerle hafriyat atıklarını çöp alanına alamadıklarını ve bunun görüntü kirliliğine yol açtığını belirterek, Gemlik Belediyesi olarak bu sorunu ortadan kaldırdıklarını ve denetimlerin devam edeceğini vurguladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-pulumur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu