Haber

Ahmet Davutoğlu, en büyük pişmanlığının CHP listelerinde yer almak olduğunu söyledi.

CHP listelerinden seçime giren ve TBMM’ye 10 milletvekili gönderen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu çarpıcı bir itirafta bulundu. En büyük pişmanlığını anlatan Davutoğlu, “Son tercihim CHP listelerinden seçime girmek oldu. Açık söylüyorum. Ondan önce her şeyi denedim. Üç partiye ‘birlikte girelim’ dedim. ‘Olalım’ dedim. Bütün yolları denedim.” söz konusu.

GELECEK, CHP LİSTESİNDEN 10 MEP’İ TBMM’YE GÖNDERDİ

Seçimlerde kurulan Millet İttifakı’nın paydaşlarından Gelecek Partisi, 14 Mayıs’ta yapılan milletvekili seçimlerine CHP listelerinden katılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 10 milletvekili gönderdi. Gelecek Partisi ve Saadet Partisi daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ortak bir küme oluşturdu.

DAVUTOĞLU EN BÜYÜK PİŞMANLIĞINI AÇIKLADI

28 Mayıs’ın ardından dağılan Millet İttifakı’nın bundan sonra tekrar ortaya çıkıp çıkmayacağı merak edilirken, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu çok konuşulacak bir itirafta bulundu. Medyascope’tan Ruşen Çakır’a konuşan Davutoğlu, en büyük pişmanlığının CHP listelerinden milletvekili seçimlerine girmek olduğunu söyledi.

“SON TERCİHİM CHP LİSTESİNDEN SEÇMEYE GİRMEK OLDU”

İY Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de ‘ittifak’ teklifinde bulunduğunu itiraf eden Davutoğlu, şöyle konuştu: “Son tercihim CHP listelerinden seçime girmekti. Açık sözlüyüm. Daha önce her şeyi denedim. Üç partiye ‘birlikte girelim’ dedim, İYİ Parti’ye teklif yaptım, ‘Bu sağ seçmen CHP’ye oy vermez, beraber olalım’ dedim. Bütün yolları denedim.” Ahmet Davutoğlu da 10 milletvekili ile ölçülemez bir fedakarlık yaptığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu