Haber

Tatar’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Başlangıç ​​Töreni”ne davetli olarak katılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC dönüşü Ercan Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında Türkiye ziyaretini değerlendirdi.

Türkiye’de demokratik bir ortamda yapılan seçimlerin dünyaya örnek olduğunu kaydeden Tatar, katıldığı törenlerde devlet liderleriyle sohbet etme fırsatı bulduğunu belirterek, KKTC’nin yeni vizyonunu ve siyasetini anlattı.

KKTC’nin geniş katılımlı törenlere davet edildiğini hatırlatan Tatar, “Yeni dönem vizyonunu anlatırken KKTC’ye ayrı bir yer ayırdığı için Sayın Erdoğan’a teşekkür ediyorum. törene katılan ve diğer katılımcılara KKTC siyasetini anlatma fırsatı veren Erdoğan’a da şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, iki ülke arasındaki bağların daha da güçleneceğini ve gelecek için birlikte çalışacaklarını vurgulayarak, iki devlet arasındaki iş birliğinin artmasının bağımsız ve egemen KKTC’nin güçlenmesi açısından son derece değerli olduğunu vurguladı.

mucurajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu