Haber

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimden sonra emeklileri sevindirecek bir haberi paylaşacağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Memur-Sen Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu.

“EMEKLİLERİMİZE ÇİFT TATİL YAPARIZ”

Konuşmasında emeklilere değerli vaatlerde bulunan Erdoğan, “Cumhuriyet tarihimizin en büyük atamalarını yapıyoruz. Toplumumuzun hiçbir kesimini ihmal etmiyoruz. Bekleyen 2 milyon 200 bin kardeşimizin taleplerini yerine getirdik. Nisan ayından itibaren şartları sağlayan vatandaşlarımız maaşlarını almaya başladı.En düşük emekli maaşı 7 bin 500. “Türk lirası yaptık. Bayram ikramiyelerini 2 bin liraya çıkararak bir adım daha attık. Emeklilerimize çifte tatil hediye ettik.” dedi.

“SEÇİMDEN SONRA MİLLETİMİZLE PAYLAŞACAĞIZ”

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti: “Seçimden sonra 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alan vatandaşlarımızı sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız. Çalışanlarımıza yüzde 30 zam gerçekleştirdik. Asgari medeni maaşı yükselttik.” memur maaşı yüzde 136 artırılarak yaklaşık 12 bin liraya Temmuz ayında enflasyon farkının yanı sıra refah payındaki artışı da dikkate alan bir düzenleme yapacağız.Memurumuzu enflasyona karşı ezmemek için sözümüzü tutacağız. Enflasyonla personelimizi ezmedik, ezmeyeceğiz.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu