Haber

Katar’ın gönderdiği can konteynerleri İskenderun Limanı’na ulaştı

Katar’ın Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen afetzedelere destek için gönderdiği 396 konteynerlik can taşıyan 2 gemi İskenderun Limanı’na yanaştı.

Hatay’ın İskenderun ilçesine atanan Kırklareli Valisi Birol Ekici, limanda gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 6 Şubat’ta 11 ili etkileyen iki büyük depremle sarsıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bölgenin tekrar ayağa kaldırılması için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Ekici, Katar’ın bu çabalarında Türkiye’nin yanında olduğunu söyledi.

Bölgede hayatın normale dönmesi adına bu konteynerlerin çok değerli olduğunu anlatan Ekici, şunları kaydetti:

“Katar, depremden bu yana sadece bu konteynerlerle değil, 50 uçakla insani yardım ve arama kurtarma ekipleri gönderdi. Onlar, bölgemizdeki insanımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeniden hayata döndürülmesi için her zaman bizim için bir dayanak oldu. normale döndü.”Hatay’da altyapılar hazırlandı. Onlarla iletişime geçeceğiz ve hemen insanlarımızı çadırlardan konteynerlere aktaracağız. Kalıcı konutlar teslim edilene kadar depremzedelerimizi burada ağırlayacağız.”

Katar’ın Ankara Büyükelçisi Şeyh Muhammed bin Nasser bin Jassim Al Sani de depremden etkilenen Türkiye ve Suriye’ye yardımlarının devam edeceğini bildirdi.

kahramankazanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu