Haber

Gebze Polisi’nden kasap denetimleri

KOCAELİ (İGFA) –Gebze Belediyesi Emniyet Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden oluşan ekipler, ilçede faaliyet gösteren kasaplarda denetim yaptı.

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Gıda Mühendisi ve veteriner eşliğinde ilçedeki kasap ve tavuk satış yerlerinde kontroller gerçekleştirdi; İş yerlerinde ruhsat ve belge kontrolünün yanı sıra satışa sunulan et ve et ürünlerinin rengi, kokusu, son kullanma tarihleri, müşteriyi bilgilendiren fiyat etiketleri, soğuk hava depolarında etin toprakla temas etmemesi, Asılı etlerin arasında boşluk olması, duvar ve benzeri yerlere temas etmemesi, yetkili kesimhaneden alınmış olması. Mühürlü olup olmadığını, hijyen kurallarına uygun olup olmadığını kontrol etti. Yapılan kontroller sonucunda kurallara uymayan işyerlerine idari yaptırım uygulayan ekipler, sağlıklı şartlarda satış yapan esnafa da teşekkür etmeyi unutmadı.

Vatandaşların daha güvenli ve sağlıklı tüketebilmesi için kontrollerin aralıksız devam edeceğini belirten gruplar, vatandaşları karşılaştıkları aksilikleri Alo 153 ve 0262 642 04 30 numaralı ihbar hatlarına bildirmeye de davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu