Haber

Edirne Belediyesi Cuma Pazarı arazisini satamadı

Edirne Belediyesi tarafından satışa çıkarılan ve tartışmalara yol açan “Cuma Pazarı” yeri bir daha satılamadı.

Pek çok kişinin alışveriş yaptığı Dilaverbey Mahallesi’nde bulunan ve “Millet Pazarı” veya “Sosyete Pazarı” olarak da bilinen Cuma Pazarı’nın 16 bin metrekarelik ticari alanı için Belediye Meclis Salonu’nda ikinci kez ihale yapıldı. zücaciyeden tekstile, kozmetikten konut malzemelerine kadar ürünlerin satışı yapılıyor. .

Kapalı ihale yoluyla satış bedeli 400 milyon lira olacağı tahmin edilen arsanın ihalesine, 22 Ağustos’ta yapılan ihaleye de kimse katılmadı.

Yerli ve yabancı çok sayıda turistin alışveriş için kente akın ettiği pazar yerine ilişkin satış duyurusuna vatandaşlar, esnaf ve siyasiler tepki gösterdi.

İYİ Parti İl Müdürlüğü tepki gösterdi

İYİ Parti Edirne İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Edirne halkının izni olmadan arsa satışının yapılamayacağı belirtildi.

Açıklamada, partinin satışa karşı olduğu vurgulanarak, “Edirne’nin altı ve üstü Edirne halkınındır. İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı olarak Edirne kamuoyuna bir kez daha duyuruyoruz. Pazar yerinin satışına kesinlikle karşıyız ve bu alanın Edirne halkının kullanımına açılması gerektiğini düşünüyoruz.” ifadelere yer verildi.

sehzadeler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu