Haber

DP İl Başkanı Beydili: Karaman’da CHP adaylarına destek vermeyeceğiz

Demokrat Parti Karaman İl Başkanı Buyruk Musa Beydili, “Kurum üyelerimizle görüşerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin Karaman’daki milletvekili adaylarına destek vermeyeceğiz. CHP ile alakamız yok, çalışmıyoruz. Yapmıyoruz. CHP çatısı altında siyaset yapıyoruz. Ne maddi ne de manevi olarak yorulmayı uygun bulmuyoruz” dedi.

DP İl Başkanı Buyruk Musa Beydilli, Karaman Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda seçimlerde CHP milletvekili adaylarına destek vermeyeceklerini açıklayan Musa Beydilli, şunları söyledi:

“Demokrat Parti, 5 Mayıs 2018’den bu yana Millet İttifakı’nın dört kurucu partisinden biridir. Ancak 1,5 yıl içinde Sayın Genel Önder, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak seçilmesinin yanında yer almıştır. Bu dik duruşun mükafatı bizler için azim olmuştur. Partimizin geçmişi ve kökleri yok sayılarak operasyon yürütüldü, tabela partisi olan, seçime katılmayan, halk terazisinde tartılmayan partiler için listeler yapıldı. Bu listelerde Demokrat Parti’ye 3, Deva Partisi’ne 25, Saadet Partisi’ne 24 ve Gelecek Partisi’ne 19 kontenjan verildi.Bize 3 kontenjan verildi.Bunu kabul edemeyiz.Kurumsal kimliğimizi ve kimliğimizi asla değiştirmeyiz. Parti ne derse desin, namusumuzun ayaklar altına alınmasına asla izin vermeyiz.Örgüt üyelerimizle görüşerek Karaman’da Cumhuriyet Halk Partisi adaylarına destek vermeyeceğimizi vurguluyorum.Bizim CHP ile alakamız yoktur,bizim çalışmıyor. CHP çatısı altında siyaset yapmıyoruz. Ne maddi ne de manevi olarak yorulmayı uygun bulmuyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu