Teknoloji

Diş Macunu Ekran Çiziklerini Giderir mi? Xiaomi, Akıllı Telefon Onarım Efsanelerini Tek Tek Çürütüyor

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon tamirinin efsanelerini tek tek ele aldığı bir seri başlattı. YouTube kanalında paylaşılan görsellerde, diş macununun çizip çizmediği veya telefonu su ile temas ettirerek pirinç üzerine koymanın telefonu tamir edip etmeyeceği sorularına yanıt veriliyor.

Akıllı telefonlarla ilgili birçok efsanevi onarım tekniği duyduk.

Bunlardan bazıları gerçekten işe yaradı, diğerleri ise düpedüz efsane olarak kaldı. Xiaomi de bu prosedürleri tek tek ele alıyor ve detaylı açıklamalar paylaşıyor.

Xiaomi bu görselde ekrandaki çiziklerin diş macunu ile giderilmediğini ancak macun içindeki bileşenlerin ekranda su birikmesini engellediğini açıklıyor.

Peki suyu biten telefonu suya atmak gerçekten işe yarıyor mu? Xiaomi, pirinç parçacıklarının telefonun içine girerek hasarı daha da artırabileceğini söylüyor. Böyle bir durumla karşılaşırsanız telefonu kendi kendine kurumaya bırakın.

Yıldırım telefon kullanımını etkiler mi? Cevap: Etkilemez. Çünkü akıllı telefonlar yüksek frekanslarla iletişim kurarken aslında yıldırım düşük frekanslı cihazları etkiliyor. Yani kablolu telefon gibi cihazlar etkilendi. Ancak günümüzde bu tür telefonlar kullanılmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu