Ekonomi

Binance yatırımcısı 2,2 milyar dolar risk altında

ABD’deki federal düzenleyiciler Salı gecesi Binance tarafından tutulan 2,2 milyar dolarlık Amerikan yatırımcı varlığının dondurulmaması halinde Binance’in kurucusu Changpeng Zhao tarafından çalınma riski altında olduğunu söyledi.

My Economy’nin haberine göre,ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu avukatları daha önce sermaye kaçışı riskine atıfta bulunarak acil bir talepte bulunarak, bir yargıçtan Zhao veya Binance varlıkları tarafından yasa dışı transferleri önlemek için ABD müşteri varlıklarını dondurmasını istedi.

SEC Pazartesi günü Binance ve Zhao’ya kayıt dışı menkul kıymetler teklif edip sattıklarını ve yatırımcı fonlarını kendi fonlarıyla karıştırdıklarını iddia ederek dava açtı.

SEC: VARLIKLAR ÜZERİNDEKİ ZHAO KURALLARI

Amerikalı savcının hazırladığı iddianamede Zhao, “mahkemenin yargı yetkisine tabi olmayan, yabancı uyruklu, görüşlerini açıkça ifade eden kişi” olarak tanımlandı. SEC avukatları, iki Binance yan kuruluşu olan BAM Trading ve BAM Management’ın Zhao tarafından kontrol edildiğini ve en az 420, He’nin 4 milyon dolarlık kâr ve girişim fonu toplama yoluyla “yasadışı kazançlar” elde ettiğini iddia ettiğini söyledi.

Mahkeme dosyasına göre, resmi bir merkezi olmadığını iddia eden Binance, yatırımcı varlıklarını kimin kontrol ettiğini SEC’e açıklığa kavuşturmamış görünüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), “Zhao ve Binance’in müşteri varlıklarında milyarlarca dolar” üzerinde serbest hükümdarlığa sahip olduğunu savundu.

akcadag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu