Haber

Ahmet Çolakbayrakdar’dan kadınlara müjde

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde düzenlenen meclis toplantısında 13 gündem maddesi görüşüldü. Gündem hakkında konuşan Önder Çolakbayrakdar, kadınların Bekir Yıldız Bulvarı’nda hem organik eserler üretecekleri hem de satacakları Kayseri’ye 20 bin dönüm tarım arazisi kazandıracaklarını duyurdu.

Kocasinan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 13 gündem maddesi görüşüldü ve karara bağlandı. Toplantıda Badgöller, Ebiç, Argıncık Kayabaşı ve Boğazköprü mahallelerinde çeşitli imar planı unsurları ele alındı. Toplantıda ayrıca kadın istihdamının artırılması, kadınlara yönelik sosyal girişimciliğin desteklenmesi ve kadınların sosyal hayata kazandırılması amacıyla SS Kocasinan Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İş Kooperatifi bünyesinde belediye ile protokol imzalanmasına da oybirliğiyle karar verildi.

Gündem hakkında konuşan Önder Çolakbayrakdar şunları söyledi; “Kadın kooperatifi ile bin 200 metrekarelik arsalar oluşturarak onların üretimini teşvik edeceğimiz bir alanı ilimize kazandırıyoruz. Bekir Yıldız Bulvarı’nda, Kent Hastanesi’nden şehre asıl gelişin sağında kalan yer burası. Günlük olarak üretebilecekleri; Domates, çilek, böğürtlen, yeşillik gibi çeşitlerin olduğu bir yer ilçemize çok yakışacak. Eserlerin hem üretiminin hem de satışının yapılacağı yer olacak. Yükte organik tarıma uygun üretim yapılacaktır. Kent merkezine yakın olan bu modeli talepler doğrultusunda daha da yaygınlaştıracağız. Hayatın her alanında var olan kardeşlerimiz için yapabileceğimiz çok az şey var. Terimleri kullandı.

Toplantı, Önder Çolakbayrakdar’ın Mayıs ayı meclis toplantısında alınan kararların şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni etmesi ile son buldu.

surmene-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu